ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2011 ΣΕΙΧ-ΣΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ MOUNTAIN BIKE 2011
ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΟΦ

Με τη πολυπληθέστερη ομάδα από όλους τους υπόλοιπους Ποδηλατικούς ομίλους, έλαβε μέρος ο ΑΟΦ στο Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Ορεινής Ποδηλασίας, που πραγματοποιήθηκε στις 17-9-2011 στο δάσος του ΣΕΙΧ-ΣΟΥ στην Θες/νίκη.
Μέσα σε ένα πραγματικά πανέμορφο τοπίο οι διοργανωτές του αγώνα (ΕΠΣΜΑΘ)
σχεδίασαν μια κυκλική διαδρομή 1750 μέτρων, στην όποια κλήθηκαν να αγωνιστούν οι 100 περιπου μικροί ποδηλάτες της Βορείου Ελλάδος και ανάλογα με την κατηγορία τους να κάνουν 2-3-6 γύρους.
Ο Αθλητικός Όμιλος Φλώρινας έλαβε μέρος με 25 αθλητές και 7 συνοδούς και 3 προπονητές.
Όλοι οι αθλητές υπακούοντας στις υποδείξεις των προπονητών τους αγωνίστηκαν με πείσμα και αξιοπρέπεια καταλαμβάνοντας, ένα χάλκινο μετάλλιο με την Παπαδημητρίου Ελένη στην κατηγορία μίνι μεγάλα, την πρώτη θέση με τη Αγγελίδου Ελένη και την δεύτερη θέση με την Μαυρουδή Ραφαέλλα -στην κατηγορία μίνι μικρά- (όμως δεν έγινε απονομή ξεχωριστή για τα μινι μικρά κορίτσια και στην μεικτή ήταν 5η και 6η αντίστοιχα ).Οι υπόλοιποι αθλητές τερμάτισαν μέσα στην δεκάδα των κατηγοριών τους και απόλαυσαν τον όμορφο αυτό αγώνα χωρίς ιδιαίτερα προβληματα.Ατυχοι του αγώνα ήταν, η περυσινη πρωταθλητρια bianchi cup Ζωγράφου Μιχαέλα που αγωνιστηκε με ίωση και εμπύρετη -ο Δήμου Δημητρης που λογω πτώσης εχασε την 6η θέση και ο Τσορλάκης Ραφαήλ που σταμάτησε τον αγωνα σε καλή θέση, λογω σκασμένου λαστιχου.
Το Δ.Σ συγχαίρει όλους τους αθλητές και τους προπονητές του και ευχαριστεί τον χορηγό του αγώνα κο Παλιαρη Δημήτρη και την επιχείρηση Ανθη-Φυτά FLERIA