Τηλ:2385500195-fax:2385500196-κιν:6932919269
E-mail:a.o.flor@gmail.com

ΦΛΩΡΙΝΑ:3-9-2009

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΔΟΥΙΤΣΗ

Στο 2Ο κύπελλο ROLLER SKI στο αγώνισμα sprint, που πραγματοποιήθηκε στην παραλία Βόλου στις 30-8-09 παρόν ηταν και ο Α.ΟΦ, με αρχηγό αποστολής τον πρόεδρο του Ομίλου ΜΠΟΣΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ και προπονητές τον Τίτα Χρήστο και την Βηθλεέμ Παπακοσμά.
Οι αθλητές της Φλώρινας αγωνίστηκαν με ιδιαίτερο πείσμα και απέδειξαν για μια ακόμα φορά ότι οι πρώτες θέσεις στην κατηγορία Κ1 είναι Φλωρινιώτικη υπόθεση. Κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις:
ΔΟΥΙΤΣΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1Η ΘΕΣΗ
ΚΕΣΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2Η ΘΕΣΗ
ΠΟΛΠΑΤΖΗ ΔΑΦΝΗ 4Η ΘΕΣΗ
ΣΤΑΚΙΝΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 2Η ΘΕΣΗ
ΚΕΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 11Η ΘΕΣΗ
ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 17Η ΘΕΣΗ
Να σημειωθεί ότι οι Δουίτση και Κεσίδου αγωνίστηκαν με πολύ ένταση κυνηγώντας και οι δύο την πρώτη θέση η οποία κρίθηκε σε λίγα εκατοστά.
Το ίδιο συνέβη και με τον Στάκινο που ενώ ήταν φαβορί για την πρώτη θέση , έχασε με διαφορά στήθους, γιατί έκανε πολύ άσχημη εκκίνηση ,μην προλαβαίνοντας κατόπιν να καλύψει την διαφορά.
Οι Κεσίδης και Χρήστου οι μικρότεροι στην κατηγορία τους, και πολλά υποσχόμενοι αθλητές, πήραν το βάφτισμα του πυρός και έτρεξαν αξιοπρεπώς.
Το Δ.Σ του ομίλου συγχαίρει τους παραπάνω αθλητές για τις επιτυχίες τους.