ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΒΕΛΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΥΔΗ - 4η Η ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Μέσα σε ένα εντυπωσιακά πανέμορφο τοπίο που θύμιζε Άλπεις, πραγματοποιήθηκαν στο ΠΕΡΤΟΥΛΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ οι Πανελλήνιοι αγώνες Χιονοδρομίας στις 3-4/3/2012 με διοργανωτές την Ελληνική Ομοσπονδία Χιονοδρομίας και τον τοπικό σύλλογο ΣΧΟ Τρικάλων. Παρών στους αγώνες ήταν και ο ΑΘΛΉΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ με 24 αθλητές του, με 2 προπονητές και 4 συνοδούς. Τα αποτελέσματα στην κατηγορία γυναικών δεν ήταν τα αναμενόμενα, αφού από λάθος τακτική χάθηκε άδοξα η Τρίτη Πανελλήνια νίκη, με διαφορά στήθους, πάνω στο νήμα του τερματισμού, για τις αθλήτριες ΚΕΣΙΔΟΥ και ΔΟΥΙΤΣΗ και παρέμειναν στην 4η θέση. Εξαιρετική εμφάνιση έκανε η νεαρή ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ που κατέκτησε την 4η θέση μετά από έναν πολύ σκληρό αγώνα. Τέλος στην κατηγορία προαγωνιστικής ηλικίας ο ΑΟΦ κατέκτησε 2 πρώτα μετάλλια με την ΒΕΛΛΙΟΥ και την ΜΑΥΡΟΥΔΗ αφού έκοψαν το φωτοκύτταρο του τερματισμού μαζί, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά τις ικανότητές τους. Όλοι οι υπόλοιποι αθλητές του ΑΟΦ έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους κατακτώντας θέσεις μέσα στην 10αδα. Το Δ.Σ του Ομίλου συγχαίρει όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες τους και ευχαριστεί θερμά για άλλη μια φορά τον ΟΜΙΛΟ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ για την πολύτιμη βοήθεια του, που καταδεικνύει την συναδελφικότητα και την διάθεση ειλικρινούς συνεργασίας. Τέλος ο ΑΟΦ ανακοινώνει ότι το Σαββατοκύριακο 10-11/3 ο όμιλος με όλους τους αθλητές του θα διανυκτερεύσει στο Χιονοδρομικό Κέντρο της Βίγλας, προσφέροντας στα παιδιά πρωτόγνωρες εμπειρίες, με νυχτερινό σκι καθώς και νυχτερινή πεζοπορία με φακούς και ανάλογο εξοπλισμό, και με στόχο την ανάβαση στους πρόποδες της ΜΠΕΛΑ ΒΟΔΑ.
Και επειδή η σκληρή προπόνηση θέλει και λίγο χαλάρωμα και διασκέδαση ιδού τα αποτελέσματα και τα τεκμήρια.Για περισσοτερες φωτο μπείτε εδώ: https://picasaweb.google.com/114570566383915152386/Pertouli343CcSki